دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه تهران سال ۹۵

پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه تهران سال ۹۵ 

دانشگاه تهران برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ با استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان، دانشجوی کارشناسی ارشد می‌پذیرد.

دانشگاه تهران در اجرای سیاست های هدایت و حمایت از دانشجویان برتر و ارائه تسهیلات به آنان برای ورود به دوره کارشناسی ارشد، به استناد آیین نامه شورای هدایت استعدادهای درخشان و اصلاحیه های شماره ۲۷۱۰۱۹ / ۲۱ / ۲ مورخ ۱۷/ ۱۲/ ۱۳۹۴ و شماره ۴۷۸۲۰ / ۲۱ مورخ ۱۶ / ۳ / ۹۴ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، در رشته هایی که از طریق آزمون سازمان سنجش و آموزش کشور پذیرش دانشجو دارد (موارد استثناء در جدول زیر) با رعایت کامل شرایط اعلام شده از بین دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی و حائز یکی از شرایط ذیل برای سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ دانشجو می پذیرد.

ردیف

پردیس / دانشکده

وضیع پذیرش

1

دانشکده الهیات و معارف اسلامی

کلیه رشته ها به جز فلسفه و کلام اسلامی

2

مرکز تحقیقات بیوفیزیک، بیو شیمی

فقط در رشته های بیوفیزیک و بیو شیمی پذیرش دارد

3

مؤسسه ژئوفیزیک

فقط در رشته های هواشناسی و علوم دریایی پذیرش دارد

4

دانشکده مدیریت

پذیرش ندارد

5

دانشکده محیط زیست

پذیرش ندارد

6

پردیس فارابی

کلیه رشته ها به جز رشته کلام امامیه

 

شرایط پذیرش:

 1. دانشجویان دوره کارشناسی دانشگاه تهران که پس از گذراندن شش نیمسال با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل جزو ده درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد (بر اساس اصلاحیه مذکور) می توانند جهت برخورداری از تسهیلات مذکور برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته، فرم تقاضا را تکمیل و حداکثر تا تاریخ ۱۵ / ۳ / ۹۵ به رئیس خدمات آموزش پردیس/دانشکده /مرکز/موسسه ذیربط تحویل نماید.
 2.  دانشجویان دوره کارشناسی که جزو برگزیدگان رتبه های اول تا سوم نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور می باشند، می توانند جهت – برخورداری از تسهیلات مذکور برای ورود به دوره کارشناسی ارشد، با ارائه اصل معرفی نامه رسمی از دبیرخانه المپیاد، به حوزه معاونت آموزشی دانشگاه واحد استعدادهای درخشان مراجعه نمایند.

شرایط عمومی:

 1. دانش آموختگی حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی (۳۱ / ۶ / ۹۵)
 2. پذیرش برای سال تحصیلی ۹۶ – ۹۵ بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر می باشد.
 3.  دانشجویان متقاضی می بایست تا پایان نیمسال ششم حداقل میانگین ۱۶ را کسب نموده باشند. (در خصوص دانشجویانی که میانگین کمتر از ۱۶ را کسب نموده اند ولی بالاترین میانگین را در بین هم ورودی و هم رشته خود دارا باشند، بالاترین معدل ملاک عمل جهت ۱۰ % قرار خواهد گرفت).

نکات قابل توجه:

 1. ملاک تعیین ظرفیت پذیرش استعداد درخشان، ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش دوره روزانه کارشناسی ارشد در هر کد رشته – محل (آزمون سازمان سنجش) خواهد بود.
  تبصره: در صورتی که ظرفیت ۲۰ % کارشناسی ارشد روزانه از ۱۰ % برتر کارشناسی تکمیل نشده باشد، از ۱۰ % دوم برتر کارشناسی تکمیل می گردد.
 2. چنان چه طول مدت تحصیل به دلایلی خارج از اراده دانشجو (بدلیل زایمان ، بیماری و ماموریت والدین یا همسر) بیش از مدت مجاز (حداکثر دونیمسال) باشد در ای نصورت موارد با معرفی و ارسال صورت جلسات گروه و شورای آموزشی پردیس / دانشکده و پس از تایید کمیته استعداد درخشان دانشگاه به صورت مازاد بر ظرفیت در دوره بالاتر پذیرش خواهند شد.
 3.  برگزیدگان علمی در رشته هایی که برنامه درسی آنان طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی در دوره کارشناسی پیوسته ۹ نیمسال تحصیلی تدوین و تصویب شده است می توانند از تسهیلات مربوطه بهره مند شوند.
 4.  دانشگاه اختیار دارد متقاضیانی را که در طول شش نیمسال دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزو ده درصد برتر باشند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش می گردد.
 5.  چنان چه دانشجویان ۱۰ % اول به دلیل عدم تقاضا یا انصراف، متقاضی استفاده از این تسهیلات نباشند، دانشگاه در صورت تمایل مجاز به جایگزینی از ده درصد برتر بعدی به ترتیب اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می باشد. (دانشجو به لحاظ میانیگن باید جزو ۲۰ % بوده و میانگین کل وی از ۱۶ کمتر نباشد).
 6.  پذیرش در رشته های تحصیلی مرتبط به تشخیص شورای گروه و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر خواهد بود.
 7.  دانشگاه تهران از پذیرش دانشجویان ۱۰ % برتر سایر دانشگاه ها معذور است.
 8.  پردیس های بین الملل (خودگردان) دانشگاه تهران مجاز به استفاده از آیین نامه استعدادهای درخشان برای پذیرش بدون آزمون ( ۱۰ %) نمی باشند.
 9. دانشجویان میهمان دائم در دانشگاه تهران، مشروط به اینکه کلیه واحدهای آموزشی را در دانشگاه تهران گذرانده باشند امکان استفاده از این آیین نامه را خواهند داشت.
 10.  تغییر رشته یا نقل وانتقال در خصوص پذیرفته شدگان با استفاده از سهمیه فوق , امکان پذیر نمی باشد.
 11.  دانشجویان دو رشته ای جهت استفاده از سهمیه ۱۰ % رشته اول، می بایست یا تا تاریخ ۳۱ / ۶ / ۹۵ از رشته دوم فارغ التحصیل و یا در صورت پذیرش از رشته دوم انصراف نمایند.
 12. پذیرش نهایی پذیرفته شدگان منوط به اعلام سازمان سنجش آموزش کشور و احراز صلاحیت عمومی بوده و تا قبل از اعلام سازمان فوق هیچ حقی متصور نمی باشد.

مدارک لازم برای ارائه تقاضا:

 1.  دریافت و تکمیل فرم تقاضای پذیرش (اطلاعات فردی) از پردیس / دانشکده /مرکز/موسسه ذیربط
 2.  ارائه اصل و کپی فیش واریزی به مبلغ ۷۵۰،۰۰۰ ریال به شماره حساب ۵۲۲۵۵۵۷۶۹۰ بانک ملت شعبه دانشگاه تهران کد واریز ۱۱۳۰ به نام حساب غیر برداشت معاونت آموزشی دانشگاه تهران به پردیس / دانشکده /مرکز/موسسه ذیربط
  تذکر مهم: وجه پرداختی در صورت انصراف و یا عدم پذیرش به هیچ عنوان مسترد نمی گردد. لذا توصیه می گردد قبل از واریز هزینه نسبت به مطالعه کامل شرایط ، دقت لازم مبذول گردد.
دانلود دفترچه انتخاب رشته ارشد روانشناسی دانشگاه آزاد 98کنکور ارشد روانشناسیاطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره تمدید مهلت انتخاب رشته و اعلام رشته‌های جدید و اصلاحات سری سوم در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397آغاز انتخاب رشته دانشگاه آزاد از 20 خرداد ماهاخرین مهلت انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۷ارشد روانشناسیتاثیر ۲۰ درصدی معدل در فراگیر ارشد| ظرفیت پذیرش ۳۳ هزار نفریشروع ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ فراگیر پیام‌نور از چهارشنبهاعلام زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 95 آزادتغییر در شرایط پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد در سال 96
ورود به سامانه