دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

تشریح پذیرش بورس دکتری خارج از کشور سال ۱۳۹۵

چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵

 

تشریح پذیرش بورس دکتری خارج از کشور سال ۱۳۹۵

شرایط اختصاصی متقاضیان بورس خارج از کشور در آزمون دکتری ۹۵، نحوه پذیرش و اعزام از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

متقاضیان بورس اعزام به خارج، بورسیه وزارتخانه‌ها، بورسیه سازمان‌ها و یا مؤسسات آموزش عالی دارای شرایط خاص در هر یک از کدرشته‌های تحصیلی، باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه‌های راهنمای ثبت‌‌نام (شماره ۱) و دفترچه راهنمای انتخاب رشته (شماره ۲) و همچنین احراز حد نصاب نمره مرحله ارزیابی تخصصی، واجد شرایط و ضوابط اختصاصی وزارتخانه و یا سازمان و یا ارگان بورس‌دهنده و یا مؤسسه آموزش عالی دارای شرایط خاص نیز باشند.

شرایط اختصاصی داوطلبان ویژه بورس خارج از کشور:

۱- حداقل میانگین (معدل) نمره‌های دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته به ترتیب ۱۵ و ۱۷ تراز شده و دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته و یا دکتری حرفه‌ای ۱۷ تراز شده.

۲- حداکثر سن داوطلبان در زمان تقاضا ۳۰ سال.

تبصره: حداکثر سن داوطلبان حسب موارد، با توجه به شروط زیر می‌تواند افزایش یابد.

۲-۱- ایثارگران (فرزندان و همسران شهدا، جانبازان ۲۵ % و بالاتر و فرزندان و همسران آنان، آزادگان و فرزندان و همسران آنان) حداکثر سن ۳۳ سال.

۲-۲- مربیان (رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی) عضو هیأت علمی واجد شرایط، حداکثر سن ۳۳ سال.

نحوه پذیرش بورس و اعزام:

۱- شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه‌متمرکز) سال ۱۳۹۵ و کسب حدنصاب اعلام‌شده توسط دانشگاه یا مؤسسه پذیرنده بورسیه.

۲- انجام مصاحبه علمی و ارزیابی تخصصی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور دارای سهمیه.

۳- دانشگاه پس از مصاحبه علمی، سهمیه‌های بورس خارج خود را انتخاب و به شورای مرکزی بورس اعلام می‌کند.

۴- پس از ارزیابی نهایی و تأیید نتایج (گزارش) واصله از طرف دانشگاه‌ها توسط شورای مرکزی بورس، نتایج به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌شود.

۵- سازمان سنجش آموزش کشور نتایج را به‌صورت رسمی اعلام می‌کند.

۶-  رشته، گرایش و کشور مورد اعزام به تشخیص دانشگاه دارای سهمیه و هماهنگی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان خواهد بود.

۷- قبولی‌های بورس خارج از کشور بر اساس سهمیه هر دانشگاه می‌باشد و نظارت و تأیید در اخذ پذیرش، وضعیت تحصیلی به عهده دانشگاه دارای سهمیه می‌باشد.

۸- پذیرفته‌شدگان اعزام بایستی حداکثر تا ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۶، نسبت به اخذ حدنصاب نمره زبان، پذیرش از دانشگاه مورد تأیید دارای سهمیه و اداره کل بورس و اعزام دانشجویان، سپردن وثیقه به دانشگاه یاد شده، دریافت روادید و سایر موارد اعزام اقدام کنند. بدیهی است پس از اتمام زمان مذکور، قبولی فرد (کان لم یکن) تلقی می‌شود.

تبصره: حداقل کسب نمره زبان برای اعزام داوطلبان رشته‌های فنی و مهندسی، کشاورزی و علوم پایه: MSRT=55، رشته‌های علوم انسانی و هنر: MSRT=60 و یا معادل آن در آزمون‌های Tolimo،IELTS  و TOEFL شده است. داوطلبان باید توجه داشته باشند که افزون بر نمره مذکور، در صورتی که دانشگاه پذیرش‌دهنده، قبولی و کسب نمره آزمون زبان خاصی را ملاک پذیرش خود قرار دهد، داوطلب موظف است آن شرط را تا قبل از اعزام برآورده کند.

۹- پذیرش از دانشگاه خارج، انتخاب استاد راهنمای خارج، موضوع رساله دکتری و استاد ناظر داخلی (یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه دارای سهمیه مرتبط با تخصص پذیرفته‌شده) پس از تأیید دانشگاه دارای سهمیه و با هماهنگی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان انجام می‌شود.

۱۰- میزان وثیقه با توجه به کشور محل تحصیل و بر اساس مصوبات شورای مرکزی بورس تعیین می‌گردد.

۱۱- طبق قانون اصلاح ماده ۳ قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور در شرایط مساوی اولویت با داوطلبان متأهل می‌باشد.

۱۲- دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد باید تا پایان شهریور ماه سال جاری (۹۵/۶/۳۱) فارغ‌التحصیل شوند.

۱۳- عدم مراجعه داوطلبان واجد شرایط جهت تشکیل پرونده به اداره کل بورس و اعزام دانشجو تا پایان شهریور ماه سال جاری (۹۵/۶/۳۱) به منزله انصراف می‌باشد.

سایر شرایط:

۱- امکان تبدیل بورس خارج به داخل وجود ندارد.

۲- اعزام داوطلبان یا مربیان آموزشی و پژوهشی واجد شرایط که محل خدمت آتی آنان در سایر دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی است، مشروط به تقبل ۱۰۰ % هزینه‌ها توسط دستگاه مربوط و ارائه موافقت‌نامه رسمی از سایر دستگاه‌های اجرایی، با مطمح نظر قرار دادن ماده ۶۱ قانون مدیریت خدمات کشوری میسر خواهد بود.

۳- مسئولیت هرگونه مغایرت در میانگین دروس (معدل) و اطلاعات و مدارک مورد نظر، متوجه متقاضی است و در صورت اثبات تخلف، در هر یک از مراحل اعم از طی فرایند بورس، حین تحصیل یا پس از پایان تحصیلات، پذیرش فرد ابطال می‌شود و باید هزینه‌های مترتب بر آن را بپردازد.

۴- اعطای بورس تحصیلی و مزایای ناشی از آن صرفاً امتیاز اعطایی از سوی سازمان امور دانشجویان است و در صورت وجود اعتبار قابل پرداخت خواهد بود.

همایش رایگان راه های موفقیت در کنکور دکتریراهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی با آزمون سال 1398 دانشگاه آزاد اسلامینحوه اعتراض به نتایج اعلام شده آزمون دکتری 98اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام‌ اسامی‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتریویژگی مقالات علمی پژوهشی دکتری روانشناسیاعلام شیوه حضور در مصاحبه دکتری 97 دانشگاه آزادانتشار نتایج انتخاب رشته دکتری 97 دانشگاه آزادنکات مهم برای رزومه موثر برای موفقیت در مصاحبه دکتریمهلت تکمیل فرم صلاحیت دکتری 97 تا دوم تیرماهاعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در هفته جاری
ورود به سامانه