دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 91 سراسری نیمه متمرکز سازمان سنجش

سه شنبه ۱۶ تیر ۱۲۹۸

سید ابوالفضل حسنی افزود: براساس مصوبه جلسه امروز جلسه مشترک شورای گسترش آموزش عالی و سازمان سنجش آموزش کشور مقرر شد که دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور برای اعلام ظرفیت های جدید یا تکمیلی خود در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 91 تا 17 مهرماه فرصت داشته باشند.
وی با بیان اینکه مراکز دانشگاهی و پژوهشی باید نیازهای جدید یا تکمیلی خود در آزمون دکتری 91 را به سازمان سنجش اعلام کنند، گفت: ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 91 از دوشنبه، 17 مهرماه ه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش انجام می گیرد.
حسنی با یادآوری اینکه هنوز ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری 91 در مرحله تکمیل ظرفیت هنوز نهایی نشده است، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های خالی مانده برخی دانشگاه ها در مرحله اول پذیرش و همچنین ظرفیت هایی که کمتر از میزان معمول در مرحله ثبت نام آزمون دکتری سال 91 داوطلبان از سوی دانشگاه ها و پژوهشگاه ها اعلام شده بود پیش بینی می شود حدود هزار و 500 دانشجوی جدید در مرحله تکمیل ظرفیت دکتری 91سراسری به مراکز دانشگاهی و پژوهشگاهی کشور راه یابند.
داوطلبانی که در آزمون دکتری 91 سراسری مجاز به انتخاب رشته شده اند اما در ردیف قبول شدگان نهایی قرار نگرفته اند، می توانند از روز 17 مهر ماه با مراجعه به سایت سنجش به نشانی www.sanjesh.org و مطالعه اطلاعیه راهنما درصورت داشتن شرایط لازم، نسبت به انتخاب کدرشته محل های مورد علاقه خود اقدام و آنها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری 91 درج کنند.
داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون دکتری 91 از طریق سایت در صورتی که منحصراً درباره کدرشته های معرفی شده برای مصاحبه و سایر مندرجات کارنامه مذکور سوالی داشته باشند ، می توانند حداکثر تا 15 آبان ماه 91 منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام کنند.

تکمیل ظرفیت آزمون دکترای 1391

تکمیل ظرفیت آزمون دکترای 91 از 18 مهر ماه آغاز می‌شود و تا 22 مهر ماه ادامه دارد و داوطلبان باید با توجه به جدول مربوط برحسب مورد نسبت به انتخاب کد رشته‌ محل‌های تحصیلی ( حداکثر 5 کدرشته محل ) مطابق رشته امتحانی خود اقدام کنند.

انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون تخصصی دکتری سال 1391

- مهلت تکمیل ظرفیت انتخاب رشته تا پایان روز بیست و دوم مهرماه 1391می باشد.
- هزینه انتخاب رشته: هر داوطلب برای انتخاب رشته باید مبلغ بیست و هشت هزار ریال معادل دو هزار و هشتصد تومان و فقط به صورت پرداخت اینترنتی پرداخت نماید، برای پرداخت پس از ورود به سیستم از یکی از سه روش در ادامه مراحل و با کلیک بر روی دکمه پرداخت اینترنتی می‌تواند با یکی از کارت‌های عضو شتاب نسبت به پرداخت مبلغ اقدام نماید توجه داشته باشید قبل از پرداخت مبلغ نمی‌توانید نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایید.
- پرداخت مبلغ به معنای انتخاب رشته نمی‌باشد و داوطلب حتما باید مراحل انتخاب رشته را تا انت‌ها و دریافت شماره رسید انتخاب رشته ادامه دهد.
- توجه داشته باشید هر داوطلب فقط یکبار مجاز به انتخاب رشته می‌باشد.
موارد قابل توجه: 1‌- گـزینش‌ نهـایی‌ در هریک‌ از کدرشته‌های تحصیلی‌ اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق‌ شرایط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) آزمون مذکور و اطلاعیه‌های قبلی آزمون‌ مذکور انجام‌ خواهد شد.
2- آن‌دسته‌ از داوطلبانی‌ که‌ اسامی‌ آنان‌ به‌ عنوان‌ پذیرفته‌شده‌ نهایی‌ در یکی‌ از کدرشته‌محل‌های‌ تحصیلی ‌ (اعم از دوره‌های روزانه، شبانه، غیرانتفاعی، مجازی، بین‌الملل، پیام‌نور) اعلام‌ شده است‌ حق‌ انتخاب کدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه را ندارند.
3- آن دسته از داوطلبانی که در جلسه آزمون حاضر بوده و با توجه به کارنامه نتایج اولیه دارای نمره کل مثبت (بزرگ‌تر یا مساوی یک) می‌باشند (به جز داوطلبان بند 2 فوق) مجاز به انتخاب رشته خواهند بود.
4- درخصوص دوره‌های آموزشی شیوه پژوهش محور به اطلاع داوطلبان می‌رساند دوره‌ای با محوریت پژوهش است که دستآورد آن ارائه فناو

همایش رایگان راه های موفقیت در کنکور دکتریراهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی با آزمون سال 1398 دانشگاه آزاد اسلامینحوه اعتراض به نتایج اعلام شده آزمون دکتری 98اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام‌ اسامی‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتریویژگی مقالات علمی پژوهشی دکتری روانشناسیاعلام شیوه حضور در مصاحبه دکتری 97 دانشگاه آزادانتشار نتایج انتخاب رشته دکتری 97 دانشگاه آزادنکات مهم برای رزومه موثر برای موفقیت در مصاحبه دکتریمهلت تکمیل فرم صلاحیت دکتری 97 تا دوم تیرماهاعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در هفته جاری
ورود به سامانه