دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در بیش از ۲۷۰۰ رشته محل

یکشنبه 11 مهر 1395

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در بیش از ۲۷۰۰ رشته محل

رئیس دانشگاه آزاد گفت: تعداد رشته‌محل‌های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد از ۳۹۲ رشته‌محل به دو هزار و ۷۴۶ رشته‌محل رسیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد در مراسم آغاز سال تحصیلی این دانشگاه در پردیس دانشگاهی تهران ـ شمال گفت: در دوران جدید مدیریت دانشگاه آزاد که از مهر ۹۲ آغاز شد، توسعه تحصیلات تکمیلی را جزء برنامه‌های خود قرار دادیم که این مسئله منطبق با اسناد بالادستی و بر اساس کیفیت صورت گرفت.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه آزاد در رتبه ۱۶۲ تولید علم جهان است که این رتبه به ۴۰ واحد از ۴۰۰ واحد دانشگاه آزاد مربوط می‌شود، در حالی‌که در سال ۹۲، ما در رتبه ۷۵۰ بودیم.

میرزاده با بیان اینکه دانشگاه آزاد بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو دارد، گفت: تقریباً ۳۷ درصد کل دانشجویان کشور در دانشگاه‌ آزاد هستند.

وی ادامه داد: اعضای هیأت علمی تمام وقت دانشگاه آزاد بیش از ۳۲ هزار نفر هستند که ۴ هزار نفر نیز جذب قطعی شدند و پرونده ۳ هزار و ۵۰۰ نفر هم در دست بررسی است، همچنین ۳ هزار و ۸۰۰ نفر از اساتید نیز ارتقا یافتند.

میرزاده عنوان کرد: نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترا داریم که ۵۳ درصد دانشجویان تحصیلات تکمیلی کل کشور را تشکیل می‌دهند.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: تعداد رشته‌محل‌های دکترای تخصصی دانشگاه آزاد از ۳۹۲ رشته‌محل به دو هزار و ۷۴۶ رشته‌محل رسیده است.

وی اضافه کرد: در مهرماه سال ۹۲ حدود ۶۰ درصد اساتید دانشگاه آزاد مربی بودند و فقط ۴۰ درصد استادیار به بالا داشتیم که امسال ۶۰ درصد استادیار به بالا داریم و ۳۶ هزار نفر نیز از اساتید دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی در دانشگاه‌ آزاد فعالیت می‌کنند.

میرزاده ادامه داد: ۷۰ هزار دانشجوی رشته پزشکی داریم و هزار و ۵۵۱ عضو هیأت علمی نیز اضافه شده است.

وی گفت: ۱۷ شهرک فناوری در دانشگاه آزاد فعال است و قصد داریم این تعداد را به ۳۶ عدد برسانیم، همچنین طرح‌های برون‌دانشگاهی نیز از ۳۱ میلیارد تومان به ۶۱ میلیارد تومان رسیده است.

رئیس دانشگاه آزاد گفت: در زمینه ارتباط با پایگاه‌های معتبر علمی در زمان ریاست عبدالله جاسبی با پایگاه‌های معتبر ارتباط داشتیم، ولی این ارتباط به مدت ۲ سال قطع شد و دوباره تلاش زیادی کردیم تا دانشجویان بتوانند به این پایگاه‌ها دسترسی داشته باشند.

وی همچنین از پذیرش دانشجو در دفاتر دانشگاه آزاد در کشورهای آلمان، روسیه و ایتالیا خبر داد.

مطالب دیگر اخبار دکتری روانشناسی
همایش رایگان راه های موفقیت در کنکور دکتریراهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی با آزمون سال 1398 دانشگاه آزاد اسلامینحوه اعتراض به نتایج اعلام شده آزمون دکتری 98اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام‌ اسامی‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتریویژگی مقالات علمی پژوهشی دکتری روانشناسیاعلام شیوه حضور در مصاحبه دکتری 97 دانشگاه آزادانتشار نتایج انتخاب رشته دکتری 97 دانشگاه آزاد نکات مهم برای رزومه موثر برای موفقیت در مصاحبه دکتریمهلت تکمیل فرم صلاحیت دکتری 97 تا دوم تیرماهاعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در هفته جاری
ورود به سامانه