دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه محقق اردبیلی سال ۱۳۹۵

دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

پذیرش دکتری استعداد درخشان دانشگاه محقق اردبیلی سال ۱۳۹۵

متقاضیان پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۵ دانشگاه محقق اردبیلی تا پایان خرداد فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

در راستای اجرای سیاست‌های حمایت و هدایت استعدادهای درخشان مصوب جلسه ۴۱۹ مورخ ۷۷/۲/۲۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی، این دستوالعمل بر مبنای آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری تخصصی مصوب جلسه ۱۳۹۳/۳/۲۷ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  به شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ مورخ ۱۳۹۳/۴/۱۸، اصلاحیه مصوب جلسه ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ آن شورا به شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ و بر اساس ابلاغیه شماره ۲/۱۲۱۷۰۷ مورخ ۹۴/۶/۲۳  معاونت محترم آموزشی وزارت مصوب جلسه ۶۱ مورخ ۹۴/۶/۴  شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تدوین و در تاریخ ۱۳۹۵/۲/۲۱  به تصویب شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی رسیده و از تاریخ ابلاغ قابل اجرا است. در ضمن تمامی آئین‌نامه‌های قبلی در این مورد ملغی می‌گردد.

جهت مشاهده فهرست رشته های پذیرش دکتری بدون آزمون سال ۹۵ دانشگاه محقق اردبیلی کلیک نمایید.

شرایط لازم و اولیه متقاضی:

۱- داشتن میانگین کل دانش آموختگی حداقل ۱۶ در دوره کارشناسی و میانگین کل دانش آموختگی ۱۷ در دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه

تبصره ۱: در مورد متقاضیانی که میانگین کل کارشناسی پیوسته آنها کمتر از ۱۶ و یا میانگین کل (بدون احتساب پایان‌نامه) مقطع کارشناسی ارشد آنها کمتر از ۱۷ باشد، میانگین همتراز طبق پرتال سازمان سنجش محاسبه خواهد شد. چنانچه میانگین همتراز باز هم کمتر از موارد اعلام شده باشد، قابل قبول نخواهد بود و دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال ثبت نام این ‌دسته از متقاضیان نخواهد داشت. ضمناً امکان بازپرداخت وجه ثبت نام یا محاسبه میانگین تراز قبل از ثبت نام نیز برای دانشگاه وجود نخواهد داشت.

۲- متقاضیان دانش آموخته کارشناسی ارشد تا روز ۹۵/۳/۳۱ مهلت اتمام ارسال مدارک، نباید از فارغ التحصیلی آنها بیش از ۲ سال سپری شده باشد و یا حداکثر تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱  دانش آموخته شود.

تبصره۲: کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی الزامی است.

تبصره۳: نحوه امتیازدهی به داوطلبان در هر یک از ردیف های جداول ارزشیابی، طبق دستورالعمل مصوب شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی و آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی در معاونت پژوهشی دانشگاه خواهد بود.

تبصره۴: حداقل ۵۰ امتیاز آزمون زبان (یا معادل آن از سایر آزمون‌ها مطابق جدول ۴ آیین نامه دکتری) با ارائه تعهد تا قبل از آزمون جامع می تواند کسب شود. تاریخ گواهی قبولی در یکی از آزمون‌های فوق می تواند حداکثر دو سال باشد (قبل از ۹۳/۳/۳۱  نباشد).

تبصره۵: دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد، به هر دلیلی نتوانند تا ۹۵/۶/۳۱  فارغ التحصیل شوند پذیرش و قبولی ایشان کن لم یکن خواهد بود.

- تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام

- تشخیص توانایی پژوهشی متقاضی برای ورود به دوره دکتری بر عهده کمیته‌ی پذیرش دانشگاه خواهد بود.

- دانشگاه محقق اردبیلی هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبان حائز شرایط اولیه و مصاحبه شده را ندارد. اتخاذ تصمیم نهائی بر عهده شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود. همچنین ثبت نام و شروع به تحصیل پذیرفته شدگان بدون پرداخت شهریه است.

- شرط شروع به تحصیل پذیرفته شدگان مشمول این آگهی، منوط به پذیرش، ثبت نام و شروع به تحصیل قبولین دکتری تخصصی آزمون سراسری سازمان سنجش آموزش کشور در آن رشته‌ و دایر بودن دوره در رشته های مورد تقاضای داوطلبان خواهد بود و ثبت نام قطعی پس از پذیرش علمی و تایید سازمان سنجش، منوط به تائید دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش دانشجو مستقر در سازمان سنجش آموزش کشور می‌باشد، بنابراین دانشگاه محقق اردبیلی از صدور هرگونه گواهی اشتغال به تحصیل تا دریافت این تائیدیه معذور است.

- پذیرش از طریق این آیین‌نامه‌ها فقط برای داوطلبان دوره‌های روزانه می‌باشد. به عبارت دیگر داوطلبان دانشگاه‌های پیام نور، آزاد اسلامی، علمی– کاربردی، غیرانتفاعی مجازی، دانشگاههای دولتی در دوره‌های نوبت دوم، الکترونیکی (مجازی)، پردیس‌های بین‌الملل (خودگردان) و پژوهش محور مجاز به استفاده از آیین‌نامه‌های مذکور برای پذیرش دکتری بدون آزمون سهمیه استعداد درخشان نیستند. در صورت ارسال مدارک از سوی آنها، مورد بررسی نشده و وجه ثبت نامی ایشان مسترد نخواهد شد.

- تغییر رشته و گرایش، انتقال موقت (مهمان) و دائم افراد پذیرفته بر اساس این آئین نامه مجاز نیست.

- به مقالاتی که به مرحله چاپ نرسیده اند ارسال نامه پذیرش علاوه بر صفحه اول مقاله ضروری است (حداکثر دو مقاله).

- به مقالات ارائه شده در کنفرانس‌ها ارسال گواهی ارائه مقاله (شفاهی یا پوستر) علاوه بر صفحه اول مقاله ضروری است.

- ظرفیت پذیرش برای هر رشته طبق جدول ۵ از بین دانش آموخته‌های این دانشگاه و یا از دانش آموخته‌های سایر دانشگاه‌ها صرفا برای هر رشته-گرایش یک نفر خواهد بود و در صورت کسب حد نصاب امتیازات به ترتیب امتیاز مکتسبه داوطلبین پنج نفر برای هر رشته-گرایش برای مصاحبه دعوت شده و در نهایت دو نفر هم از حائزین شرایط پذیرفته شده از تمام مراحل به عنوان ذخیره انتخاب خواهد شد. در اعلام نتایج، در صورتی که دو داوطلب امتیاز مساوی داشته باشد، اولویت با داوطلب دانشگاه محقق اردبیلی خواهد بود. 

شرایط اختصاصی داوطلبان

- داشتن مدرک کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد به شرطی می توانند مشمول این آگهی شوند که تا تاریخ ۳۱/۶/۱۳۹۵ فارغ التحصیل شده باشند).

- موفقیت در مصاحبه علمی و ارزیابی مدارک علمی، پژوهشی و سوابق تحصیلی.

- رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بایستی با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط و هم گرایش باشد.

تبصره: تشخیص این ارتباط بر عهده شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.

مدارک لازم:

- تصویر تمامی صفحات شناسنامه و تصویر دو طرف کارت ملی.

- فرم تکمیل شده تقاضانامه ثبت‌نام که لازم است تایپ و چاپ شود.

- دو قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ که در سال جاری گرفته شده باشد، لازم است مشخصات داوطلب در پشت آنها درج و یکی از عکس‌ها روی فرم شماره یک الصاق گردد.

- تصویر مدرک‌تحصیلی و یا گواهی موقت پایان تحصیلات و کارنامه تحصیلی دوره‌های کارشناسی و کارشناسی‌ارشد [داوطلبانی که آخرین نیمسال تحصیلی دوره کارشناسی‌ارشد را می‌گذرانند، موظفند نسبت به تکمیل و ارسال فرم شماره ۲ (فرم مخصوص دانشجویان سال آخر کارشناسی‌ارشد) اقدام نمایند]

- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت نظام وظیفه یا آماده به خدمت معتبر بدون غیبت.

تبصره: داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه هستند. با ارائه گواهی از یگان محل خدمت خود، مبنی بر اتمام خدمت وظیفه عمومی تا پایان شهریور ۱۳۹۵، می توانند ثبت نام کنند.

- کپی مقالات مطابق بند ۱-۳ شرایط اولیه این آگهی ( تاریخ چاپ یا پذیرش قطعی قبل از ۱۳۹۵/۳/۳۱ ) باشد.

- اصل و تصویر رسید بانکی مبلغ ۹۹۰/۰۰۰  ریال (نهصد و نود هزار ریال) به حساب شماره ۲۱۷۷۲۳۰۸۲۶۰۰۴  نزد بانک ملی شعبه مرکزی اردبیل (قابل پرداخت در تمامی شعب بانک ملی سراسر کشور) به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه محقق اردبیلی (وجه پرداختی به هیچ وجه مسترد نخواهد شد).

تبصره: داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه هستند. با ارائه گواهی از یگان محل خدمت خود، مبنی بر اتمام خدمت وظیفه عمومی تا پایان شهریور ۱۳۹۵، می توانند ثبت نام کنند.

تذکرات:

- مدارک ارسالی داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد لذا فقط کپی مدارک را ارسال فرمایید.

- دانشجویان پذیرفته شده، مشمول تمامی قوانین و مقررات مربوط به دوره دکتری تخصصی دانشگاه محقق اردبیلی می‌باشند.

- متقاضیان دارای مدرک کارشناسی‌ارشد معادل نمی‌توانند در بررسی شرکت نمایند.

- داوطلبان شاغل هنگام مصاحبه باید موافقت اولیه ادارات، سازمان‌ها و نهادهای دولتی یا غیردولتی خود مبنی‌بر صدور مأموریت تمام وقت یا موافقت با استعفا یا مرخصی بدون قید و شرط را در صورت پذیرفته شدن ارائه دهند.

- نتیجه بررسی و دعوت به جلسه بعدا اعلام خواهد شد.

- اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق وب سایت دانشگاه اعلام خواهد شد. لذا خواهشمند است از هرگونه تماس و مراجعه غیر ضروری به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه خودداری نمایید.

- لازم به ذکر است که ارائه درخواست و دعوت به مصاحبه به منزله پذیرش قطعی نمی باشد و پذیرش قطعی داوطلبان منوط به تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود.

- داوطلبان با رعایت شرایط اولیه، عمومی و اختصاصی مندرج در آگهی باید فرم تکمیل شده تقاضا‌نامه و احراز شرایط و سایر مدارک درخواستی را حداکثر تا ۹۵/۳/۳۱  با پست پیشتاز به نشانی: اردبیل- انتهای خیابان دانشگاه – دانشگاه محقق اردبیلی اداره کل امور آموزشی دانشگاه – دفتر گروه استعدادهای درخشان دانشگاه، کدپستی ۱۱۳۶۷- ۵۶۱۹۹ – صندوق پستی ۱۷۹ ارسال نمایند. روی پاکت پستی نوشته شود (مربوط به بررسی پرونده استعدادهای درخشان جهت ورود به دوره دکتری سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵).

تاریخ و محل برگزاری مصاحبه از طریق وب سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

همایش رایگان راه های موفقیت در کنکور دکتریراهنمای ثبت نام پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی با آزمون سال 1398 دانشگاه آزاد اسلامینحوه اعتراض به نتایج اعلام شده آزمون دکتری 98اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام‌ اسامی‌ پذیرفته‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتریویژگی مقالات علمی پژوهشی دکتری روانشناسیاعلام شیوه حضور در مصاحبه دکتری 97 دانشگاه آزادانتشار نتایج انتخاب رشته دکتری 97 دانشگاه آزادنکات مهم برای رزومه موثر برای موفقیت در مصاحبه دکتریمهلت تکمیل فرم صلاحیت دکتری 97 تا دوم تیرماهاعلام نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد در هفته جاری
ورود به سامانه