دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

مجموعه علوم تربیتی 2 به همراه جدول گرایش و ضرایب

 

مجموعه علوم تربیتی 2 به همراه جدول گرایش و ضرایب

معرفی مجموعه علوم تربیتی 2:

مجموعه علوم تربیتی(2)شاخه ای از گروه علوم انسانی است , که کلـیه فارغ التحصیلان دوره کارشناسی بدون توجه به نوع مدرک تحصیلی می توانند در آزمون ورودی کارشناسی ارشد روان شناسی این رشته شرکت نمایند. با توجه به رشد فارغ التحصیلان در مقطع کارشناسی , ضرورت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و ارتقاء به مراتب بالاتر علمی احساس می شود . بدیهی است که این امر راهی خواهد بود برای دستیابی به دستاورد های عمیق تر علمی و ارتقاء و بینش انسان.
 
مجموعه علوم تربیتی(2) دارای ویژگی های خاص و گسترده ای می باشد از جمله مطالعه کودکان سر آمد و عقب مانده عملکرد ها رفتارهای اجتماعی نحوه آموزش و تدریس و مسائل تحصیلی , ازدواج , شغلی و ... را مورد مطالعه قرار می دهد . در ضمن امکان تحصیل تا مقاطع دکترا در داخل کشور نیز میسر می باشد.
امتحان این رشته یک مرحله ای و تستی می باشد و در هنگام اعلام نتایج سه برابر ظرفیت آن اعلام می گردد. دانشجویان رشته های زیر مجموعه علوم تربیتی (2) پس از فارغ التحصیل شدن می توانند بعنوان مشاور تحصیلی , شغلی , خانواده و ... و یا در مهد کودک ها , مراکز بهزیستی مشغول به کار شوند و یا در صورت تمایل اقدام به اخذ مجوز مراکز مشاوره , مهد کودک و بهزیستی نمایند.
 

مجموعه علوم تربیتی (2) وابسته به شاخه علوم انسانی شامل 4 گرایش زیر می باشد:

1.روان شناسی و آموزش کودکان استثنائی
3.مشاوره
4.مشاوره و راهنمایی
 

آموزش و پرورش کودکان استثنایی:

به مطالعه کودکانی می پردازد که برخلاف اکثریت افراد همسن خود در شرایط عادی قادر به سازگاری با محیط نباشند و از نظر فکری , جسمانی , رفتاری , عاطفی با همسالان خود فرق داشته و احتیاج به روش های خاص تربیتی و آموزشی و درمانی داشته باشند. در کل این رشته به مطالعه کودکان سرآمد و عقب مانده می پردازد.
 

روانشناسی تربیتی:

شاخه ای از علم روانشناسی است که هدف آن کمک به پرورشکاران در برخورد درست با مسائل پرورشی است , روان شناسی پرورشی عمدتاً به مطالعه ویژگی های یادگیرندگان , یادگیری و آموزش می پردازد.
 

مشاوره:

رشته ای است که در آن به تربیت مشاورین می پردازد , مشاورینی که با مشکلات و مسائل خفیف روانیسرو کار دارند مسائلی چون , مسائل تحصیلی , شغلی , ازدواج ... .
 
 

جدول گرایش و ضرایب رشته علوم تربیتی 2

 
کاربرد آزمون ها آموزش و پرورش کودکان روانشناسی کودکان استثنائی روش ها و فنون مشاوره عمومی رشد مبانی مشاوره و راهنمایی سنجش و اندازه گیری آمارو روش تحقیق روانشناسی شخصیت نظریه های مشاوره تربیتی زبان

ضرایب

گرایش

ردیف
0 0 0 0 2 2 0 0 2 0 0 3 2 روانشناسی تربیتی 1
0 3 3 0 2 2 0 2 2 0 0 2 2 کودکان استثنائی 2
2 0 0 3 0 0 2 0 2 2 3 0 3 مشاوره 3
2 0 0 3 0 0 2 0 2 2 3 0 3 مشاوره و راهنمایی 4

 

 

 

 

ورود به سامانه