دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

ضرایب و منابع کنکور رشته راهنمایی و مشاوره

ضرایب و منابع کنکور رشته راهنمایی و مشاوره

میدانیم درباره منابع و ضرایب کنکور رشته راهنمایی و مشاوره کمی دچار سردرگمی هستید چرا که با مراجعه به سایت‌های مختلف هرکدام منابع نسبتاً متفاوتی معرفی کرده‌اند و توافقی در این زمینه وجود ندارد. اما اینجانب به عنوان یکی از رتبه های برتر کنکور کارشناسی ارشد مشاوره، بهترین راه اطلاع از منابع و ضرایب دقیق کنکور مشاوره را مراجعه به رتبه‌های برتر سالهای گذشته می‌دانم. ما نیز با مراجعه به آنها بر روی منابعی که بعد از نکات ارائه می‌شود تکیه خواهیم کرد.

کنکور دکتری راهنمایی و مشاوره

طبق آخرین صحبت‌های مسئولین وزارت علوم، آزمون دکتری سال 95 طبق روال سال‌های گذشته برگزار خواهد شد و دوبار در سال خواهد بود.

داوطلبان بعد از قبولی در آزمون دکتری، برای آزمون شفاهی دانشگاه پذیرفته شده معرفی خواهند شد و در صورت رد شدن در مصاحبه دکتری، تا دوسال نیاز به شرکت در آزمون هماهنگ کشوری نیست و برای دور بعدی مصاحبه دانشگاه با بهبود رزومه خود می‌توانند مراجعه کنند. بنابراین لزوم داشتن رزومه قوی علمی و عملی برای مصاحبه دانشگاه‌ها در گذشتن از سد آزمون هماهنگ اولیه ضروری است.
هر ساله با توجه به متغیر بودن ضرایب و تعداد سوالات دروس دکتری رشته راهنمایی و مشاوره در ادوار مختلف، ضریب و تعداد سوالات هر درس به طور مشخص قابل ذکر نمی باشد. 

 کنکور کارشناسی ارشد راهنمایی و مشاوره

منابع رشته مشاوره برای کنکور کارشناسی ارشد شامل 7 درس می‌باشد که تعداد سؤالات 6 درس آن در چند سال اخیر 20 سؤال و تعداد سؤالات درس زبان 30 سؤال بوده است.

ضرایب هر درس نشان دهنده میزان اهمیت آن درس در نمره‌گذاری نتایج می‌باشد.

منابع هر درس را به دو قسمت ضروری و تکمیلی تقسیم کرده ایم.

منابع ضروری: منابعی که خواندن آن برای کسب حداقل درصد قبولی لازم است و اکثر طراحان سؤال، هرسال تعداد مشخصی سؤال از آنها طرح می‌کنند و اکثر اساتید و سایت‌های معرف منابع روی آنها توافق دارند.

منابع تکمیلی: منابعی هستند که تعداد کمتری سؤال از آنها احتمال طرح شدن دارد اما برای کسب رتبه ایده آل (زیر 80) و سبقت از سایر داوطلبین خواندن آنها ضرورت دارد.

علیرضا جلالی کشاورز

ورود به سامانه