دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

دکتری روانشناسی رتبه برتر

دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷

زهرا آزادفر هستم رتبه 60 دکتری روان شناسی 97
اوایل مهرماه 1396 که تعمیم جدی برای مطالعه برای آزمون دکتری گرفتم با توجه به مدت زمان باقی مانده تصمیم گرفتم از جزوات و کتاب کمک آموزشی استفاده کنم. پس از پرس و جو درباره موسسات مختلف با توجه به آمار بالای قبولی موسسه نگار و کادر آموزشی قوی آن از جزوه های این موسسه استفاده کردم و در کلاس های نکته وتست شرکت کردم. مطالعه را به صورت جدی از اوایل آبان آغاز کردم و روزانه حدود 7-8 ساعت مطالعه داشتم. برای درس های تخصصی به جزوات موسسه اتکا کردم و برای زبان و استعداد رفرنس خواندم و بیشتر تست زدم. 
به داوطلبان توصیه می کنم اهمیت درس های تخصصی را جدی بگیرند. همه دروس ضریب 4 دارند و باید به صورت موازی مطالعه شوند. درسهای زبان و استعداد با وجود ضریب 1، ضریب پنهان دارند و در رتبه شما خیلی تاثیر گذارند. پس از مطالعه دقیق جزوات از تست کنکورهای سال های اخیر استفاده کردم. استفاده از تست کنکور سال های اخیر و مطالعه دقیف پاسخ تشریحی آن ها را اکیدا توصیه می کنم و پس از مطالعه منابع و جزوات کمک آموزشی ، زمان جمع بندی و مرور مطالب و تست زنی است. سعی کنید در این زمان بیشتر روی مطالب مهم متمرکز شوید و اگر در زمان مطالعه خلاصه نویسی کرده باشید در این زمان می تواند نسبتا کمک کنند. برای تست زنی پس از مطالعه هر مبحث  از تست های طبقه بندی شده استفاده کنید و تست زنی را ترجیحا یک روز بعد از مطالعه هر مبحث شروع کنید و تست های جامع زمانی آغاز کنید که همه مباحث را مطالعه کرده باشید.
توصیه می کنم در صورت امکان حتما در کلاس های نکته وتست که یک ماه قبل کنکور برگزار می شوند شرکت کنید. در این کلای ها مطالب برایتان به خوبی طبقه بندی و جمع بندی می شوند.
با توجه به ظرفیت کم و پذیرش در دانشگاه ها در مقطع دکتری و رقابت بالا میان داوطلبان و همچنین نقش 50 درصد مصاحبه در پذیرش نهایی توصیه می کنم در کنار مطالعه برای آزمون روی تقویت رزومه تان هم کار کنید. مقاله ، کتاب و مدرک زبان می تواند امتیاز خوبب در مصاحبه داشتم باشد. سعی کنید یک مقاله استخراجی از پایان نامه داشته باشید در صورت امکان روی ترجمه یا تالیف یک کتاب کار کنید و حتما مدرک زبان بگیرید. اگر مقاله یا کتاب کار می کنید حتی الامکان سعی کنید در حوزه موضوعی پایان نامه تان باشد و پراکنده کار نکنید . همچنین پیش از مصاحبه پایان نامه تان را دقیق بخوانید و روی آن مسلط باشید.
با آرزوی موفقیت و شادکامی
زهرا آزادفر - دانشجوی دکتری روان شناسی دانشگاه الزهرا

مصاحبه با رتیه برتر کنکور دکتری روانشناسی _ رتبه 30 تربیتیمصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی _ نسیم قانعی رتبه 7مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسیتجربه مصاحبه کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه برتر سال 97 کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه یک کنکور ارشد روانشناسی 97مصاحبه با نسرین گودرزی رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با صفورا کشاورز رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با شیلر کیخاونی رتبه 13 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با مهشید تیرگر رتبه 15 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94
ورود به سامانه