دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

مصاحبه با ارمغان دماوندیان رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 92

پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴

 

مصاحبه با ارمغان دماوندیان رتبه دکتری روانشناسی عمومی
کنکور دکتری دانشگاه آزاد سال 92

 

ارمغان دماوندیان هستم. 36 ساله و متاهل. تحصیلات اولیه دانشگاهیم رو در رشته مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه ازاد گذروندم و از سال 78 که کارشناسی م رو گرفتم بدلیل اینکه وارد بازار کار شدم و همینطور ازدواج و مسوولیت  زندگی مشترک، حسابی از درس و دانشگاه دور شدم. پس از حدود 12 سال تصمیم به ادامه تحصیل گرفتم و بدلیل علاقه ای که به روانشناسی داشتم این رشته رو انتخاب کردم. با توجه به اینکه در این رشته معلوماتی نداشتم باید در کلاسهای امادگی کارشناسی ارشد شرکت میکردم .این بود که از طریق تبلیغات گسترده موسسات و سایتهای اموزش عالی با گروه اموزشی استاد محمدی اشنا شدم در کمال ناباوری خودم، درکنکورسال 90 دانشگاه پیام نور با رتبه 1 و در کنکور دانشگاه ازاد همان سال با رتبه ی 3 پذیرفته شدم. از این جهت میگم ناباوری که از یک طرف سالها از درس خوندن فاصله گرفته بودم وتردید داشتم که ایا میتونم با مشغله زندگی متاهلی در شروع یه رشته کاملا جدید موفق باشم یا نه و از طرفی بدست اوردن رتبه برتربرای من دور از دسترس بود و  در همیشه افرادی که رتبه برتر در کنکور کسب میکردن را  افرادی فوق العاده و ماورایی میدا نستم.در هرحال با مشورت استاد محمدی در رشته روانشناسی عمومی پیام نور ثبت نام کردم و بعدها به این نتیجه رسیدم که این هم یکی از بهترین راهنمایی های استاد و از بهترین انتخابهای من بود. درمورد کنکور دکترا باید بگم که در زمستان 91  من ترم 3 ارشد بودم و هنوز واحدهای درسی رو کامل پاس نکرده بودم و حتی اقدام به اخذ واحد پایان نامه نکرده بودم .به همین دلیل شرکت در کنکور به نظر بی معنا بود ولی با اصرار استادمحمدی و اعتماد به نفسی که ایشان اصولا به دانشجوهاشون میدن ، تصمیم گرفتم بطور ازمایشی شرکت کنم. البته در کلاسهای فشرده امادگی کنکور دکترا و کلاسهای نکته و تست که چندروز اخر نزدیک به امتحان برگزار شد، شرکت کردم و زمانیکه در اردیبهشت 92 نتایج کنکور اعلام شد برای بار دوم شگفت زده شدم چراکه انتظار رتبه 3 رو در کل 152 نفر پذیرفته شده رشته روانشناسی عمومی نداشتم.

در مورد منابعی که برای کنکور دکتری روانشناسی عمومی مطالعه کردم باید بگم که:

برای کنکور ارشد منابع اصلی رو معرفی شده بود بدقت مطالعه کردم و در کنارش جزوات موسسه و نکاتی که استاد روش تاکید میکردن...ولی برای کنکور دکتری اعتراف میکنم گه بدلیل ضیق وقت نتونستم به منابع اصلی مراجعه کنم. چون اون سال تا 8 بهمن ماه درگیر امتحانات پایان ترم دانشگاه بودم و از اونجایی که ازمون در 4 اسفند برگزار میشد، فقط حدود 26 روز فرصت مطالعه داشتم .بنابراین به خوندن جزوات و نکات و تستهای سالهای قبل اکتفا کردم. البته در اون ایام برنامه ها رو طوری تنظیم میکردم که از حدود 8 صبح که دخترم به مدرسه میرفت تا حدود 2ونیم که به منزل برگرده مطالعه میکردم و پس از کمی رسیدگی به وظایف مادرانه م مجدد از ساعت 6 عصر تا حدود 10 شب درس میخواندم.

درمورد بخش مصاحبه علمی باید بگم که:

روز پراسترسی بود. البته حمایت استاد و موسسه به ازمون کتبی خلاصه نشد؛بلکه در مورد فضای مصاحبه و سوالات احتمالی و نحوه پاسخگویی و جلب نظرمثبت مصاحبه کننده ها که حدود 10 نفر از اساتید بودن هم اموزش هایی داده شد و روز قبل از مصاحبه بری یاد اوردی مجدد ،مفاهیم اصلی روانشناسی بصورت خلاصه و تیتروار توسط استاد محمدی مرور شد.

در پایان تشکر ویژه  و ارزوی بهترینها رو دارم برای استاد محمدی و گروه اموزشی ایشان که با برنامه ریزی دقیق و مدون و همینطور بیان نکات جدید و کلیدی و ارایه مطالب به صورت جداول مقایسه ای و توصیفی (که در یادگیری عمیق مطالب بسیار مفیدبود)،نقش بسیار مهمی در موفقیت من به عنوان یک فرد  به اصطلاح صفرکیلومتر در این رشته  داشتند.

درضمن برای تک تک دوستان و داوطلبان این رشته ارزوی موفقیت میکنم ومیتونم به جرات بگم با اندکی تلاش و انتخابی صحیح، راه سخت و دشوار کنکور ارشد و دکتری روانشناسی سهل خواهد بود. پیروز باشید.

 

 

 

مصاحبه با رتیه برتر کنکور دکتری روانشناسی _ رتبه 30 تربیتیمصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی _ نسیم قانعی رتبه 7مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسیتجربه مصاحبه کنکور دکتری روانشناسیدکتری روانشناسی مصاحبه با رتبه برترمصاحبه با رتبه برتر سال 97 کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه یک کنکور ارشد روانشناسی 97مصاحبه با نسرین گودرزی رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با صفورا کشاورز رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با شیلر کیخاونی رتبه 13 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94
ورود به سامانه