دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

مصاحبه با امیر مازیار نیایی رتبه 1 کنکور دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد سال 93

پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴

 

مصاحبه با امیر مازیار نیایی رتبه 1 دکتری روانشناسی سلامت

کنکور دکتری دانشگاه آزاد سال 93

 

1. لطفاً خودتان را معرفی فرموده، بفرمائید چرا این رشته را برای تحصیل انتخاب کرده اید؟

با سلام من امیرمازیارنیایی رتبه 4 روانشناسی سلامت آزمون دانشگاه آزاد و 23 روانشناسی عمومی آزمون وزارت علوم هستم. فارغ التحصیل پزشکی هستم. باید اذعان کنم که از همان دوره به روانشناسی و روانپزشکی علاقمند بوده و حتی پایان نامه ام را در این حوزه انتخاب کردم بعد از آن هم به جهت مشارکت در پروژه های مربوط به حوزه علوم تربیتی و روانشناسی با اساتید و دانش آموختگان روانشناسی ارتباط داشتم که منجر به گرایش من در انتخاب روانشناسی برای ادامه تحصیل شد.

2. علت موفقیت خود در کنکور دکتری روانشناسی سلامت را چه میدانید؟

به جهت محدودیت زمانی که داشتم نمی توانستم تمام وقت خود را برای مطالعه استفاده کنم از این رو فکر می کنم تمرکزم بر مطالعه مطالب برگزیده و مهمتر و مدیریت زمان عامل اصلی بوده است.

3.  آیا مشاوره و راهنمایی خاصی برای مطالعه و موفقیت داشتید؟

از طریق برخی دوستان برای مطالعه و انتخاب منابع راهنمایی شده اما مهمترین و تمام کننده را راهنمایی های استاد گرامی دکتر محمدی می دانم که منجر شد بتوانم نتیجه بگیرم.

4. منابع مطالعاتی و شیوه مطالعه خود را برای شرکت در کنکور دکتری روانشناسی سلامت را بفرمایید؟

به جهت شرکت در آزمونهای مختلف وزارت بهداشت،وزارت علوم و دانشگاه آزاد از منابع مختلف مربوطه استفاده کردم اما در دو آزمون آخر که موفقیت من در همان ها بود از منابع پیشنهادی مؤسسه استفاده کردم.در مورد مطالعه برنامه من این بود که هر روز زمان ویژه مطالعه داشته و وقفه در مطالعه نداشته باشم حتی اگر به میزان یک ساعت در روز باشد به این منظور حتی سی دی های صوتی تهیه کرده بودم که در بین راه به آنها گوش می کردم همچنین به تهیه خلاصه مفید برای ایام نزدیک به آزمون معتقدم.

5. در کدام کلاسها شرکت کردید و آنها را در قبولی خود چقدر مفید ارزیابی می نمایید؟

در کلاسهای ویژه آزمون دکتری مؤسسه شرکت کردم و میزان تاثیر آنها را در موفقیت خود بسیار زیاد برآورد می کنم بطور ویژه برای من که تحصیلات دانشگاهی مستقیم مربوط نداشتم این کلاسها موجب سازماندهی مطالب در ذهن،انسجام و طبقه بندی آنها شد تا بتوانم به نحو احسن از آموخته های خود بهره برداری کنم.

6. نظرتان در خصوص کلاسهای نکته وتست و آزمونهای موسسه چیست؟

قطعاً این کلاسها و آزمونها مؤثر و مفید هستند و مکمل مطالعات قبلی افراد خواهند شد و بدون استثنا همه از آن فایده می برند و در ایام نزدیک آزمون در صورت مطالعه منجر به جمع بندی مطالب در ذهن شرکت کنندگان می شود.

7.  چه توصیه ایی برای داوطلبان دارید؟

حتماً با مطالعه و تحقیق کلاسهای بهتر را شناسایی کرده و شرکت کنند شاید فقط افراد در حال تحصیل نتوانند شرکت کنند که البته آنها هم بالاخره در کلاس نکته و تست می توانند شرکت کنند .در کلاس در کنار دیگر داوطلبان به برنامه منطقی برای مطالعه دست یافته و ارزیابی صحیح و اصولی از جایگاه خود در آزمون پیدا می کنند که می توانند آن را اصلاح کرده و بهبود بخشند و برای مطالعات خود برنامه ریزی کرده از راهنمایی اساتید همچون دکتر محمدی بهره مند شوند.

8. و سخن آخر.

دوستان فراموش نکنند که فقط آزمون 4 جوابی تعیین کننده ورود به دانشگاه نیست و از ایشان مصاحبه به عمل خواهد آمد پس باید بتوانند از آموخته های خود دفاع کرده و درباره آنها صحبت کنند همچنین در کنار مطالعه به تقویت رزومه نظر داشته و همت کنند.از صمیم قلب آرزوی موفقیت برای همه دوستانی دارم که مشتاق ادامه تحصیل بوده و بدین منظور تلاش می کنند.

 

مصاحبه با رتیه برتر کنکور دکتری روانشناسی _ رتبه 30 تربیتیمصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی _ نسیم قانعی رتبه 7مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسیتجربه مصاحبه کنکور دکتری روانشناسیدکتری روانشناسی مصاحبه با رتبه برترمصاحبه با رتبه برتر سال 97 کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه یک کنکور ارشد روانشناسی 97مصاحبه با نسرین گودرزی رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با صفورا کشاورز رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با شیلر کیخاونی رتبه 13 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94
ورود به سامانه