دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

مصاحبه با خانم نازنین دوایی رتبه 1 کنکور ارشد آزاد روانشناسی 92

شنبه ۱۷ اسفند ۲۵۹۸

 

مصاحبه با خانم نازنین دوایی رتبه 1 کنکور ارشد دانشگاه آزاد روانشناسی 92

 

 

1. لطفاً خودتان را برای داوطلب های متقاضی کنکور ارشد روانشناسی معرفی کنید.

نازنین دوایی هستم، متولد 1345، پزشک و فارغ التحصیل 1372 از دانشگاه علوم پزشکی ایران. PHD علوم اسلامی از دانشگاه بین المللی علوم اسلامی سال 1383، مدرس جمعیت شناسی و تنظیم خانواده در دانشگاه

2. از چه زمانی تصمیم گرفتید و چطور شد این رشته را انتخاب کردید؟

از آغاز تدریسم در دانشگاه و مراجعه مکرر دانشجویان جهت حل مشکلات خانوادگیشان احساس نیاز فراوان به تحصیل این رشته در من شکل گرفت.از آن زمان تا آذر 91 هیچ اطلاعی از نحوه ادامه تحصیل نداشتم تا اینکه با تبلیغ موسسه نگاره آشنا شدم.

3.  آیا مشاور و راهنمای مشخصی برای روند مطالعه داشتید؟

بله.با مشاوره ای که با استاد دکتر علیرضا محمدی داشتم تصمیمم را قطعی کردم و قرار شد از اوائل اسفند در کلاسها شرکت کنم.

4.در کدام کلاسها شرکت کردید و میزان تأثیر آنها را در قبولی تان چقدر ارزیابی می کنید؟

چون در منزل فرصت کافی برای مطالعه نداشتم صلاح دیدم در همه کلاسها شرکت کنم تا حداقل مطالب مهم به گوشم برسد واگر میزانی بالاتر از 100% وجود داشت برای ارزشمندی کلاسها حتما آنرا ذکر می کردم.

5. بطور متوسط چقدر مطالعه می کردید و تست می زدید؟

از 15 فروردین به طور جدی شروع به درس خواندن کردم. هفته ای 20 ساعت! (خوب البته این به این دلیل بود که علاوه بر خانه داری  شاغل هم بودم.) از نیمه اردیبهشت هم تست زنی  شروع شد.

6. نظرتان درباره ی آزمونهای آزمایشی و کلاسهای نکته و تست چیست؟

 کلاسهای نکته و تست متمرکز کننده ذهن بر اکثر موارد مهم بود و نقش دوره کردن و جا افتادن نهایی دروس را بر عهده داشت. آزمونها و جلسات رفع اشکال بعد از ان نیز بسیار پر اهمیت بود از جمله آنکه علاوه بر آزمودن خود به لحاظ علمی و روانی می توانستی رتبه ات را در بین یک کلاس مصمم به قبولی بسنجی و بر مبنای ان و تأیید اساتید رتبه آینده را.

7. اگر به روند مطالعه چند ماه پیش بازگردید چه کارهایی را انجام خواهید داد؟                                    

باز هم در کل کلاسها شرکت می کردم  زودتر شروع به درس خواندن می کردم و  از منابع اصلی نیز بهره میبردم از کار بیرون موقتا فاکتور می گرفتم تست بیشتر کار میکردم تا با احساس تسلط بیشتر علمی توام با آرامش سر جلسه کنکور حاضر شوم.

8. چه توصیه هایی برای داوطلبان متقاضی رشته روان شناسی دارید؟

با اطمینان خاطر در کلاسهای معتبر شرکت کنید از حواشی و استرس های بیهوده بپرهیزید.برنامه ریزی صحیح درسی داشته باشید خصوصا زیر نظر اساتید مجرب. به کسانی که با رشته های غیر مرتبط می خواهند در  کنکور شرکت کنند می گویم نگران نباشید که با پشتکار و تصمیمات درست چیزی از کارشناسان روان شناسی کم نخواهید داشت و دوستانه به کارشناسان روان شناسی عرض می کنم فقط به اطلاعات خود تکیه نکنید کلاس کنکور خوب و تسلط اساتید نکته سنج ان در قبولی شما نیز سهم بسزایی خواهد داشت.

9. کلام آخر ...

از خدای مهربان برای آشنایی با این مؤسسه ومتعاقباً موفقیتم بسیار سپاسگزارم.از کلیه اساتید متعهد دلسوز  و نکته سنجم که علی رغم خستگی کلاسها را با شادابی و تسلط اداره میکردند نیز نهایت تشکر را دارم. به امید جبران زحماتشان              

 

مصاحبه با رتیه برتر کنکور دکتری روانشناسی _ رتبه 30 تربیتیمصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی _ نسیم قانعی رتبه 7مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسیتجربه مصاحبه کنکور دکتری روانشناسیدکتری روانشناسی مصاحبه با رتبه برترمصاحبه با رتبه برتر سال 97 کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه یک کنکور ارشد روانشناسی 97مصاحبه با نسرین گودرزی رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با صفورا کشاورز رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با شیلر کیخاونی رتبه 13 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94
ورود به سامانه