دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

مصاحبه با شیلر کیخاونی رتبه 13 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94

پنجشنبه 12 آذر 1394

 

مصاحبه با شیلر کیخاونی رتبه 13 دکتری روانشناسی عمومی

کنکور دکتری دانشگاه آزاد سال 94

 

1. لطفاً خودتان را معرفی فرموده بفرمائید چرا این رشته را برای تحصیل انتخاب کرده اید؟

اینجانب شیلر کیخاونی دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست هستم پس از فارغ التحصیلی از این رشته با توجه به علاقه قبلی به رشته روانشناسی ، تصمیم گرفتم که در این رشته هم ادامه تحصیل دهم و در مقطع دکتری موفق به کسب رتبه 13 دکتری روانشناسی عمومی شدم.

2. علت موفقیت خود در کنکور دکتری روانشناسی عمومی را چه میدانید؟

من از زمانی که تحصیل در دوره کارشناسی ارشد روانشناسی را شروع کردم به فکر ادامه تحصیل در مقطع دکترا هم بودم  به همین دلیل در طول دوره تحصیل دروس را با دقت و مفهومی مطالعه می کردم و زمانی که شروع به مطالعه برای آزمون دکترا کردم در در ابتدا با یک برنامه ریزی دقیق ، خود را ملزم به اجرای این برنامه می دانستم در حین مطالعه نیز  مطالب را با دقت مطالعه کرده و در فواصل منظم هم مرور می کردم .

3. آیا مشاوره و راهنمایی خاصی برای مطالعه و موفقیت داشتید؟

راهنمایی ها و توصیه های اقای دکتر محمدی در مورد منابع و دسته بندی مطالب که در کلاسها ارائه میشد نقش مهمی در موفقیت من داشته است .

4. منابع مطالعاتی و شیوه مطالعه خود را برای شرکت در کنکور دکتری روانشناسی عمومی را بفرمایید؟

من برای مطالعه در ابتدا جزوات کلاسی را می خواندم سپس جهت تکمیل مطالعه و یادگیری بیشتر به منابع و کتب اصلی که توسط اساتید معرفی میشد مراجعه میکردم .

5. در کدام کلاسها شرکت کردید و آنها را در قبولی خود چقدر مفید ارزیابی می نمایید؟

من در کلاس های آمار ، رشد، آسیب شناسی روانی و علم النفس و نکته و تست شرکت کردم شرکت در کلاسها باعث شد که یه صورت متمرکز و همزمان با کلاسها در مطالعه پیشرفت کنم نکته مهم و مفید کلاسها آزمونهایی است که هر هفته بر گزار می شد.

6. چه توصیه ایی برای داوطلبان دارید؟

من توصیه میکنم که حتما برنامه ریزی دقیقی داشته باشند و مطالعه را در اولین فرصت شروع کنند و همزمان با برنامه و مطالب کلاس پیش بروند

7. نظرتان در خصوص کلاسهای نکته وتست و آزمونهای مؤسسه چیست؟

شرکت در این کلاسها باعث میشود که مطالب دوره شود و با سوالهای سالهای قبل اشنا شوند و در جمع بندی نهایی موثر است.

8. و سخن آخر.

قبول شدن در آزمون دکترا دور از دسترس نیست ولی لازمه آن ، مطالعه مداوم و با دقت همراه با برنامه ریزی دقیق است به نظر من کیفیت مطالعه از کمیت آن مهمتر است. من با توجه با اینکه متاهل و دارای دو فرزند هستم ، توانستم با همین روش در این آزمون به نتیجه برسم.

مطالب دیگر مصاحبه با رتبه های برتر کنکور روانشناسی
مصاحبه با رتیه برتر کنکور دکتری روانشناسی _ رتبه 30 تربیتیمصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی _ نسیم قانعی رتبه 7مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسیتجربه مصاحبه کنکور دکتری روانشناسیدکتری روانشناسی مصاحبه با رتبه برترمصاحبه با رتبه برتر سال 97 کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه یک کنکور ارشد روانشناسی 97مصاحبه با نسرین گودرزی رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با صفورا کشاورز رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با مهشید تیرگر رتبه 15 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94
ورود به سامانه