دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

مصاحبه با مرجان حسنی راد رتبه 2 آزاد و رتبه 10 سراسری کنکور دکتری روانشناسی عمومی 94

پنجشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴

 

مصاحبه با مرجان حسنی راد رتبه 2 دکتری روانشناسی عمومی

 دانشگاه آزاد و رتبه 10 دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه سراسری

کنکور دکتری سال 94

 

1. لطفاً خودتان را معرفی فرموده بفرمائید چرا این رشته را برای تحصیل انتخاب کرده اید؟

اینجانب مرجان حسنی راد، دارای کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم و کارشناسی ارشد دوم خود را در رشته روانشناسی عمومی در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات دریافت کرده ام. از زمانی که در رشته ادبیات انگلیسی مشغول به تحصیل بودم، در درس نقد ادبی، با نقدهای ادبی روانکاوانه و روانشناسانه آشنا شدیم و همین درس شروعی بود برای آشنایی من با روانشناسی. از همان زمان به این رشته علاقمند شدم. چرا که پیچیدگی های روانی شخصیت های داستانی و انگیزه های پنهان آنها همیشه برایم جالب و هیجان انگیز بود. بنابراین تصمیم گرفتم دنیای روانی انسان ها را بهتر بشناسم و به همین دلیل وارد این رشته شدم. برای کنکور ارشد آزاد امتحان دادم و با رتبه 1 قبول شدم.

2. علت موفقیت خود در کنکور دکتری روانشناسی عمومی را چه میدانید؟

 پشتکار، پشتکار، پشتکار. من خودم را آدم خیلی باهوشی نمی دانم اما در دوره تحصیل آموخته ام افرادی که بر هدفشان متمرکز می شوند و برایش برنامه ریزی می کنند، می توانند با تلاش زیاد به هر چیزی که می خواهند برسند.

3. آیا مشاوره و راهنمایی خاصی برای مطالعه و موفقیت داشتید؟

بله. من از راهنمایی های استاد محمدی و گروهشان خیلی استفاده کردم. در عین حال، از قبول شدگان سال پیش نیز مشاوره گرفتم، البته اصولا آدمی نیستم که با افراد تماس بگیرم و جزئیات را سوال کنم. معمولا از دوستانم که از پذیرفته شدگان سالهای قبل سوالاتی کرده بودند، کمی اطلاعات می گرفتم. البته، بیشتر به همان توصیه های استاد محمدی و استاد رحیمی توجه کردم.

4. منابع مطالعاتی و شیوه مطالعه خود را برای شرکت در کنکور دکتری روانشناسی عمومی را بفرمایید؟

من همزمان با کنکور دکتری روانشناسی، پایان نامه ام را هم نوشتم به همین دلیل باید برنامه ریزی دقیقی می داشتم تا به هر دو کار برسم. چون در بهمن هم امتحان دکتری روانشناسی دادم و هم دفاع کردم. معمولا هفته ای 5 روز و روزی 6-7 ساعت موفق می شدم به کارهایم برسم که 1-2 ساعت برای پایان نامه بود، و بقیه کنکور. منابع را هم از آقای محمدی گرفته بودیم.

برای رشد: کتاب کنکور استاد محمدی و جزوه، کتاب منصور را هم خواندم البته برای سراسری

آسیب: دی اس ام 5 و جزوه

آمار: کلاس دکتر همتی و کتاب دلاور

بقیه دروس را هم از جزوات استاد محمدی استفاده کردم.

البته من زبانم خوب است و برای زبان مطالعه ای نداشتم، ولی لازم است برای زبان هم از مؤسسه مشاوره بگیرید که بدانید چه مطالبی را بخوانید.

5. در کدام کلاسها شرکت کردید و آنها را در قبولی خود چقدر مفید ارزیابی می نمایید؟

در کلاس رشد، آسیب، شخصیت، آمار شرکت کردم و بقیه دروس را از روی همان جزوات ارشد که در موسسه گذرانده بودم، خواندم. در همه کلاس های نکته و تست هم شرکت کردم.

دست کم 60-70 درصد اطلاعات من در زمینه سوالات کنکور دکتری از همین جزوات بود بنابراین بسیار مفید هستند.

6. چه توصیه ایی برای داوطلبان دارید؟

منابع متعدد و پراکنده نخوانید. برای مثال از هر موسسه برای هر درس یک کتاب یا جزوه نگیرند. چون مطالب پراکنده به مرور زمان از ذهن فرد می روند و اگر چندین کتاب برای هر درس بخوانید، به دلیل زیاد بودن مطالب فرصت مرور نخواهید داشت و نتیجه این خواهد شد که کلی مطالب را یک دور خوانده اید و هیچ چیز از هیچکدام آنها یادتان نیست. به توصیه های دکتر محمدی و گروهشان توجه کنید. مطالعه پیوسته و بدون وقفه داشته باشید .مثلا اینطور نباشد که دو هفته عالی بخوانید و دو هفته رها کنید.

7. نظرتان در خصوص کلاسهای نکته وتست و آزمونهای مؤسسه چیست؟

برای جمع بندی مطالب و نکات تستی خیلی مفید هستند.

8. و سخن آخر

در پایان می خواهم از راهنمایی ها و دلگرمی های استاد محمدی و استاد رحیمی نهایت تشکر را داشته باشم. از دوستانم نیز به دلیل همراهی من در این مسیر و حمایتهایشان نهایت سپاس را دارم. نیچه گفته زیبایی دارد که همواره آن را سرلوحه زندگی ام قرار داده ام: کسی که چرایی‌ای برای زیستن دارد، با هر چگونگی‌ای خواهد ساخت. در مورد کنکور هم همینطور است، کسی که بخواهد در دانشگاه یا شهر یا دوره خاصی قبول شود، در صورتی که عزم راسخ داشته باشد هر طور شده است به هدفش خواهد رسید. به امید موفقیت.

مصاحبه با رتیه برتر کنکور دکتری روانشناسی _ رتبه 30 تربیتیمصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی _ نسیم قانعی رتبه 7مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسیتجربه مصاحبه کنکور دکتری روانشناسیدکتری روانشناسی مصاحبه با رتبه برترمصاحبه با رتبه برتر سال 97 کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه یک کنکور ارشد روانشناسی 97مصاحبه با نسرین گودرزی رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با صفورا کشاورز رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با شیلر کیخاونی رتبه 13 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94
ورود به سامانه