دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

مصاحبه با مهشید تیرگر رتبه 15 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94

پنجشنبه 12 آذر 1394

 

مصاحبه با مهشید تیرگر رتبه 15 دکتری روانشناسی عمومی

کنکور دکتری دانشگاه آزاد سال 94

 

1. لطفاً خودتان رامعرفی فرموده بفرمائید چرا این رشته رابرای تحصیل انتخاب کرده اید؟

من مهشید تیرگر هستم. از ابتدا علاقه زیادی به این رشته داشتم طوریکه تحصیلات دانشگاهیم رو با رشته مدیریت آموزشی آغاز کردم ولی به خاطر علاقه ام به روانشناسی تغییر رشته دادم و هم در مقطع لیسانس (بالینی) و هم ارشد (عمومی) در این زمینه ادامه دادم. و فکر می کنم یکی از عواملی که چه در زمینه کار و چه تحصیل می توند موفقیت را تضمین کند همین علاقه است.

2. علت موفقیت خود در کنکور دکتری روانشناسی عمومی را چه میدانید؟

فکر می کنم مهمترین علتش پشتکار است. شاید بچه ها وقتی این کلمه کلیشه ای رو می شنوند فکر می کنند که معنیش اینه که بنشینند و هر روز بدون استراحت 7،8،10 ساعت مطالعه کنند و اگر نتوانند طبق برنامه سفت و سختشون پیش برند یا برنامه ضروری براشون پیش بیاد که نتونند برنامه رو اجرا کنند سریع بهم بریزند یا روحیه اشون رو از دست بدهند. واقعیتش این نیست تو این مقطع به نظر من فقط کافیه ذهنشون رو درگیر درس کنند به این معنی که فقط دور از درس نباشند منابع درستی رو انتخاب کنند شاید کم ولی منسجم و متمرکز همون ها رو خوب بخونند، یه روز اگه نتونستند زمان بگذارند یه روز دیگه یا آخر هفته یک ساعت بیشتر وقت بگذارند و بدون استرس جلو برند چون تو این مقطع یا همه شاغل اند یا متاهل اند یا برنامه های خاصی برای زندگیشون ترتیب دادند پس شرایط برای همه یکسانه و نباید با مقطع های قبل مقایسه بشه.

3. آیامشاوره و راهنمایی خاصی برای مطالعه و موفقیت داشتید؟

خیر هیج راهنمایی خاصی وجود نداشت. فقط با بچه هایی که در کنکور سال قبل موفق بودند صحبت کردم.

4. منابع مطالعاتی و شیوه مطالعه خود را برای شرکت در کنکور دکتری روانشناسی عمومی را بفرمایید؟

کتاب رشد کرین و ژنتیک منصور. خلاصه دستنامه کاپلان. روش تحقیق و آمار دکتر دلاور. فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان دکتر پیری. روانشناسی شخصیت دکتر خلعتبری. کودکان استثنایی و علم النفس فقط جزوه نکته و تست دکتر محمدی. زبان تخصصی فقط زیر نویس کتابهایی که مطالعه میکردم.

من اکثر کتابها رو وقتی مطالعه میکردم خلاصه نویسی میکردم و به محض این که نوشتن تموم شد فقط همون نکات رو مطالعه میکردم.

5. در کدام کلاسها شرکت کردید و آنها را در قبولی خود چقدر مفید ارزیابی می نمایید؟

پنج تا از کلاسهای نکته و تست دکتر محمدی که نزدیک کنکور هرکدام در یک روز برگذار شد و میشه گفت نکات ضروری همه منابع کامل مرور شد و واقعا بی نظیر بود.

6. چه توصیه‌ای برای داوطلبان دارید؟

تا قبل از اینکه جدی تصمیم به خوندن نگرفتند صحبتها و نظرات بقیه (منظورم افراد غیر متخصصه) می تونه مفید باشه ولی به نظر من بعد از اون این خودشون هستند که میتونند میزان و مدل درس خوندنشون رو تعیین کنند و به هیج عنوان نباید تحت تاثیر بقیه قرار بگیرند.

7. نظرتان در خصوص کلاسهای نکته وتست و آزمونهای مؤسسه چیست؟

من کاملا راضی بودم و خوشحالم که با این موسسه آشنا شدم.

8. و سخن آخر.

اولین و مهمترین قدم تو این زمینه فقط یه تصمیمه و همین خودش به راحتی بقیه شرایط رو مهیا می کنه.

با آرزوی موفقیت

مطالب دیگر مصاحبه با رتبه های برتر کنکور روانشناسی
مصاحبه با رتیه برتر کنکور دکتری روانشناسی _ رتبه 30 تربیتیمصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسی _ نسیم قانعی رتبه 7مصاحبه با رتبه های برتر کنکور دکتری روانشناسیتجربه مصاحبه کنکور دکتری روانشناسیدکتری روانشناسی مصاحبه با رتبه برترمصاحبه با رتبه برتر سال 97 کنکور دکتری روانشناسیمصاحبه با رتبه یک کنکور ارشد روانشناسی 97مصاحبه با نسرین گودرزی رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با صفورا کشاورز رتبه 3 کنکور دکتری روانشناسی تربیتی دانشگاه آزاد سال 94مصاحبه با شیلر کیخاونی رتبه 13 کنکور دکتری روانشناسی عمومی دانشگاه آزاد سال 94
ورود به سامانه