دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

آمادگی های لازم برای جلسه مصاحبه دکتری روانشناسی

در جلسه مصاحبه دکتری روانشناسی داوطلبان از جهات مختلفی مورد ارزیابی قرار می­گیرند. بنابراین داوطلبان لازم است علاوه بر تقویت رزومه و آماده­سازی مدارک مربوط به آن خودشان را از نظر روانی و عاطفی نیز برای حضور در جلسه مصاحبه آماده کنند. همه داوطلبان باید فرم رزومه را تکمیل کنند. این فرم در برخی دانشگاه­ها دارای فرمت خاصی است که در سایت دانشگاه آن را در دسترس داوطلبان قرار می­دهند.

توجه داشته باشید که حتما مدارک خود را منظم در یک Clearbook قرار داده و به همراه یک سری کپی در جلسه مصاحبه همراه خود داشته باشید. بهتر است قبل از حضور در جلسه مصاحبه با اساتید مصاحبه کننده و رزومه پژوهشی آنها تا حدی آشنایی داشته باشید.

در مصاحبه دکتری علاوه بر تسلط بر پایان نامه کارشناسی ارشد باید بر برخی دروس اصلی رشته خود تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید به سوالات مصاحبه­گران در این حوزه پاسخ دهید.

یکی از مسائل مهمی که مورد توجه مصاحبه­گران قرار می­گیرد هدف داوطلب برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری است که داوطلبان باید از قبل هدف و انگیزه خود را مشخص کرده و حتی چند موضوع پیشنهادی برای پایان نامه دکتری ارائه دهند.

امتیازات آموزشی شامل معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد، برگزیدگان المپیادهای دانشجویی و مدرک زبان معتبر است.

جدول امتیازات پژوهشی در مصاحبه دکتری روانشناسی

جدول محاسبه امتیازات آموزشی در مصاحبه دکتری روانشناسی

ورود به سامانه