دپارتمان روان شناسی موسسه نگاره (تحت برنامه ریزی استاد محمدی)

ارشد روانشناسی - دکتری روانشناسی

نکات مهم برای مطالعه درس زبان انگلیسی در کنکور دکتری روانشناسی

نکات مهم برای مطالعه درس زبان انگلیسی در کنکور دکتری روانشناسی

درس زبان انگلیسی یکی از دروس عمومی در کنکور دکتری روان شناسی است که دارای ضرایب 1 است. ممکن است برخی داوطلبان تصور کنند که چون ضریب این درس کمتر تاز دروس تخصصی است بهتر است بیشتر وقت خود را صرف دروس تخصصی کنند و اهمیت درس زبان انگلیسی را نادیده می گیرند. این باوری غلط و خطرناک است. اکثر داوطلبان کنکور دکتری که برای کسب رتبه های برتر تلاش می کنند خود را برای درس های تخصصی آماده می کنند و معمولا در این دروس درصدهایی مشابه کسب می کنند بنابراین درصد زبان و استعدادتحصیلی است که باعث جهش در رتبه داوطلبان می شود . از آن جایی که اغلب داوطلبان رشته های علوم انسانی در این دو درس زبان واستعداد ضعیف عمل می کنند این درس ها دارای ضریب پنهان هستند و اهمیت آن ها نباید دست کم گرفته شود. درس زبان عمومی در کنکور دکتری روان شناسی دارای سه بخش گرامر ، لغت و درک مطلب است که از بخش گرامر 8 سوال ، از بخش واژگان 12 سوال و از بخش درک مطلب 10 سوال طرح می شود. برای مطالعه این درس توصیه می شود ابتدا بر واژگان زبان عمومی تسلط پیدا کنید زیرا تسلط بر واژگان در پاسخگویی به سوالات بخش گرامر و درک مطلب نیز به شما کمک می کند.

توجه داشته باشید در درس زبان انگلیسی سطح پایه زبان بر مهارت شما در پاسخگویی به سوالات این درس تاثیر گذار است پس به فکر تقویت زبان عمومی خود از پایه باشید. همچنین به یاد داشته باشید تست زنی در درس زبان انگلیسی اهمیت بسیاری دارد. بسیاری از داوطلبان با این که دانش زبانی خوبی دارند اما از پس تست زنی در این درس بر نمی آیند بنابراین علاوه بر تقویت زبان سعی کنید بر مهارت ها و تکنیک های تست زنی در این درس تسلط یابید و حتما تست را در برنامه هفتگی خود داشته باشید.

منابع پیشنهادی برای درس زبان عمومی: واژگان 504 – واژگان ضروری تافل – واژگان 1100 – کتاب زبان زیر ذره بین – کتاب زبان دکتری دکتر خیر آبادی

 

ورود به سامانه